Jdi na obsah Jdi na menu
 


STARTIP CUP 2011 PRO FK DUKLU PRAHA

18. 12. 2011

 

      Poslední adventní neděli 18.12. uspořádal fotbalový oddíl TJ Šumavan Vimperk společně s generálním sponzorem firmou Startip vánoční halový turnaj v sálové kopané minipřípravek ročníku 2005 a mladší s názvem „STARTIP CUP 2011.
      Na tento turnaj přijaly pozvání dva týmy AC Sparty Praha, dva týmy FC Písek, SK Dynamo České Budějovice a tým FK Dukla Praha. Samozřejmě se zúčastnila i dvě družstva domácího oddílu Šumavanu Vimperk. Turnaje se tedy zúčastnilo celkem osm týmů, hrálo se systémem každý s každým jednou 12 minut.
      Úvodní zápas turnaje obstaral bratrovražedný souboj domácích týmů, kdy tím úspěšnějším byl tým s označením Šumavan Vimperk „A“, kdy po dvou brankách Petra Bendy a jedné Šimona Kecskése vyhrál 3:0, když se řádně proti svým kamarádům zapotil. Dalším soupeřem týmu Šumavanu Vimperk „A“ se stal tým Dynama České Budějovice, který byl velmi rovnocenným soupeřem domácím a pěkně jim zatápěl. Tento zápas náramně vyšel Martinu Willmannovi, který v zápase nastřílel hattrick a i díky tomu domácí tým vyhrál 3:2. Třetím soupeřem vimperského „áčka“ se stal tým Sparty Praha „B“ a šlo o jeden z nejnapínavějších zápasů celého turnaje. Útok střídal útok na obou stranách a atmosféra, kterou připravily rodiče obou týmů byla neskutečná. Zápas nakonec dospěl do bezbrankové remízy, což ukazovalo nesmírnou vyrovnanost obou týmů. Čtvrtým soupeřem Šumavanu Vimperk „A“ se stal tým FC Písek „A“. Vimperští od začátku zápasu měli mírnou převahu, která se podařila i brankově zúročit, když se o dvě branky postaral Petr Benda a jednou se trefil Jaroslav Uhlík a Martin Willmann a když Víťa Dvořák ve vimperské brance lovil míč za svými zády pouze jednou, vyhrál Šumavan 4:1. V pátém zápase čekal na domácí fotbalisty těžký tým Dukly Praha, který do této chvíle neprohrál a stával se černým koněm turnaje. Zápas byl opět od počátku velmi vyrovnaný, když postupem času na převaze získával soupeř vimperských a několikrát zle zatopil před domácí branku. Bylo jasné, že kdo dá branku, vyhraje celý zápas. Bohužel se to podařilo soupeři a i přes snahu vimperských v závěru zápasu se nepodařilo vyrovnat a Šumavan Vimperk „A“ prohrál těsně 0:1. V šestém zápase si však vimperští benjamínci spravili chuť, když svému soupeři, týmu FC Písek „B“ nastříleli šest branek o které se postarali dvakrát Willmann a po jedné brance Benda, Paletář, Pergelr a Kecskés a sami udrželi čisté konto a tak se mohli radovat z vítězství 6:0. V poslední zápase proti týmu Sparty Praha „A“ šlo o hodně. Průběh turnaje se výsledkově tak zamotal, že vimperští mohli skončit první, ale i čtvrtí. A karty před tímto zápasem byly rozdány jasně. Pokud Vimperk vyhraje, umístí se na turnaji na druhém místě. Pokud remizuje skončí třetí a pokud prohraje, skončí čtvrtí. Chlapci během tohoto zápasu však ukázali jaké mají fotbalové srdíčko a bojovnost a šli pomalu za svým cílem hnáni hlasivkami svých rodičů a fanoušků. Nakonec se to podařilo a po dvou brankách Petra Bendy, který v zápase viděl i žlutou (a jedinou na celém turnaji) kartu, zvítězil domácí tým 2:0 a mohl slavit 2 místo na turnaji.
      Vimperský druhý tým s označením Šumavan Vimperk „B“ sehrál také velmi povedený turnaje. Po prohře se svými kamarády se hned utkal s týmem Dukly Praha a byl jim po celý zápas více než rovnocenným soupeřem a jenom smolná branka zabránila tomu, aby dokráčeli k dalšímu svému úspěchu. Tento zápas vyhrála Dukla Praha v poměru 1:0. Ve třetím zápase narazili vimperští na tým z Českých Budějovic, kdy soupeř měl mírnou převahu, což i brankově zúžitkoval a nakonec vyhrál 6:1, když se o branku domácího týmu přímo z rohu zasloužil Jan Kopolovič. Ve čtvrtém zápase se konečně dočkali. Nastoupili proti týmu FC Písek „B“ a hned na začátku zápasu musel jejich brankář Matyáš Hanko čelit pokutovému kopu, který bravurně chytil. Pak se zápas přeléval z jedné strany na druhou a nakonec se to fotbalové štěstí přiklonilo k domácímu týmu, když jedinou branku zápasu vstřelil domácí Šimon Kurz a tak mohl vimperský tým slavit vítězství 1:0. V pátém zápase se vimperský tým postavil proti zatím nejlépe hrajícímu týmu turnaje a to týmu Sparty Praha „B“. V tomto zápase byla znát od počátku převaha týmu z Prahy, což soupeř potvrdil i vstřelenými brankami a ukazovatel skóre se nakonec zastavil na cifře 5:0 pro Spartu. V předposledním zápase se Šumavan Vimperk „B“ utkal s druhým týmem Sparty a vimperským se podařilo svým nasazením překvapit soupeře, a svojí hrou dokázali uhájit cennou bezbrankovou remízu, což velmi potěšilo vimperské trenéry. V posledním zápase se druhý vimperský tým utkal s kluky z týmu FC Písek „A“ a opět šlo o velmi vyrovnaný zápas, avšak se smutným koncem pro domácí. Během celého zápasu vimperští hráli velmi dobře, ale jediná chybička v obraně znamenala, že vimperský tým prohrál těsně 0:1. Ale i přes tuto porážku si vimperští zaslouží velkou pochvalu za předvedený výkon na celém turnaji a mohli se radovat z pěkného sedmého místa.
 
      Turnaj, který byl uspořádán za finanční podporu firmy Startip, vyhrál tým FK Dukly Praha a to jen díky lepšího vzájemného utkání s domácím týmem Šumavanu Vimperk „A“, který obsadil výborné druhé místo. Třetí místo obsadil tým Sparty Praha „B“ a opět jen díky lepšího vzájemného utkání s týmem Dynama České Budějovice, který skončil na čtvrtém místě. Týmy od prvního do čtvrtého místa dělil pouze jenom jeden bodík, tak vyrovnaný to byl turnaj. Na pátém místě skončil druhý tým Sparty Praha „A“, na šestém místě se umístil tým FC Písek „A“, sedmý skončil druhý domácí tým Šumavanu Vimperk „B“ a na osmém místě skončil tým FC Písek „B“. Nejlepším hráčem turnaje byl vyhlášen hráč Sparty Praha „B“ Václav Kožený a nejlepším brankařem se stal Vojtěch Masáček z týmu FC Písek.
      Organizátoři turnaje by chtěli touto cestou ještě jednou poděkovat firmě Startip, jmenovitě obchodnímu manažerovi Josefu Kesnerovi, za poskytnutou finanční podporu, dále Ivoně Bendové za dokonalý servis s  občerstvením, dále Ondřeji Málkovi, Michalu Uhlíkovi a Jakubu Gaierovi za bezproblémové odpískání všech 28 zápasů turnaje a nakonec II ZŠ Smetanova Vimperk a panu Kramlovi za zapůjčení tělocvičny.
      Na závěr by chtěli organizátoři turnaje a trenéři Šumavanu Vimperk popřát všem příjemné a klidné prožití vánočních svátků, hodně štěstí a zdraví v Novém roce 2012
 
Šumavan Vimperk „A“ : Dvořák Vítězslav – Uhlík Jaroslav, Benda Petr, Kecskés Šimon, Paletář Jan, Pergler Dominik, Willmann Martin, trenér Uhlík Jaroslav
 
Šumavan Vimperk „B“ : Hanko Matyáš, Kopolovič Jan, Kurz Šimon, Kliment Adam, Chalupný David, Sova Marek, Sedláček Adam, Pek Jan, Drabeš Dominik, Juřík Radek, Stöhr Matěj, trenér Drabeš Karel