Jdi na obsah Jdi na menu
 


"MALÉ KOPAČKY" TŘETÍ NA TURNAJI VE ZLIČÍNĚ.

22. 1. 2012

 

"MALÉ KOPAČKY" TŘETÍ NA TURNAJI VE ZLIČÍNĚ.

Vimperské "Malé kopačky", jak si občas říká fotbalová mladší přípravka ročníku 2005 oddílu Šumavan Vimperk pokračují i v Novem roce 2012 ve svých dobrých výkonech a v neděli 22.01.2012 obsadily pěkné třetí místo na halovém turnaji ve Zličíně, kdy spolupořadatelem turnaje byl tým AC Sparta Praha.

            Tohoto turnaje se tedy kromě týmu Sparty Praha a Šumavanu Vimperk zúčastnila družstva FK Meteor Praha, SK Úvaly, FK Kohouti Rokycany a SK Junior Teplice. Hrálo se systémem každý s každým, 1 x 14 minut v počtu 4+1. Hrálo se v krásné sportovní hale a organizátoři turnaje měli vše dokonale připravené, takže vše běželo jak mělo.

      Hráči Šumavanu Vimperk do Zličína přijeli s tím, že za sebou mají již tři sobotní zápasy, které odehráli v nafukovací hale SKP České Budějovice, kde zakončili základní hrací část třemi vítěznými zápasy a skončili tak po základní části "Zimní ligy" na 1. místě tabulky.
dsc02955.jpg      Prvním soupeřem turnaje ve Zličíně byl nevyspytatelný  soupeř z Meteoru Praha. Hráči z Vimperka se do svého soupeře pustili s velkou vervou a převážnou část zápasu odehráli na polovině soupeře.  Jeden útok za druhým se valil na soupeřovu branku, ale ne a ne vstřelit kýženou branku. Pomalu to vypadalo, že Vimperští všechen svůj střelecký prach vystříleli v minulém roce, protože jak v sobotu, tak i v neděli potřebovali spousty šancí na vstřelení branky. Nakonec se to podařilo po pěkné akci Petru Bendovi a již to vypadalo na získání prvních tří bodů v turnaji. Ale pak se stalo něco, co nikdo nečekal. Vimperští dvakrát za sebou přišli ve středu hřiště po individuálních chybách o míč, obrana na toto nestačila zareagovat a Vimperský gólman Víťa Dvořák již nedokázal zabránit pohromě. Během posledních dvou minut přišel Vimperk o vedení, což se nakonec ukázalo jako klíčové v dalším vývoji turnaje. Vimperk tedy hned na úvod turnaje prohrál 1:2 a to i přesto, že celou dobu měl herní převahu a jejich hra se líbila nejednomu diváku.
      Ve druhém zápase nastoupil Šumavan Vimperk proti Kohoutům z Rokycan. Pro Vimperské to byl zcela neznámý soupeř. Vimperští se však do souboje s týmem z Rokycan pustili nebojácně a jakoby chtěli odčinit své zaváhání v prvním zápase. Hned v úvodu se trefil Petr Benda, kterého hned vzápětí napodobil Martin Willmann a v 5 minutě to bylo o dvě branky. Vimperští svého soupeře přehrávali kombinačně, ale tutové šance opět nedokázali proměnit. Během zápasu se sice ještě dvakrát trefil Petr Benda a Vimperk tak vyhrál zápas v poměru 4:0, ale kdyby hráči proměnili alespoň polovinu šancí, odešel by soupeř z daleko větším přídělem.dsc02988.jpg
      Ve třetím zápase se proti Vimperským postavil známý tým SK Úvaly, se kterým mají Vimperští velmi příznivou bilanci. Z dosud odehraných čtyř zápasů proti tomuto soupeři vždy odešli ze hřiště vítězně. I tentokrát dokázali tohoto soupeře porazit a to po brankách Jardy Uhlíka a Petra Bendy v poměru 2:0, ale opět nedokázali proměnit jasné šance, což byla největší bolest Vimperského týmu na tomto turnaji.
      Ve čtvrtém zápase se Šumavan Vimperk utkal proti svým rivalům ze Sparty Prahy. Při zápasech proti tomuto týmu je vždy výborná atmosféra o kterou se vždy starají rodiče obou týmů a vždy se jednalo o pěkný, otevřený fotbal. Začátek utkání byl mírně nervózní, ale Vimperští šli asi po dvou minutách do vedení, když si Dominik Pergler všiml, že "sparťanský" brankář je mimo svoji branku, vybojoval míč a z poloviny hřiště otevřel skóre zápasu. Pak Šumavan dostal lekci z produktivity. Hráči Sparty dvakrát vyrazili proti brance Vimperka a vždy z toho byla branka. Tyto dva rychlé góly nahlodali malé "Vimperáky", ale zápas se snažili ještě zdramatizovat, otevřeli svojí hru a snažili se vstřelit vyrovnávací branku. Jenže dostali třetí a vypadalo to, že je rozhodnuto. Jenže Vimperští se ještě "kousli"  a svojí vůlí dokázali ještě vstřelit svojí druhou branku, o kterou se opět postaral Dominik Pergler a rázem to bylo opět pouze o jednu branku. Ale to štěstíčko tentokrát nebylo při hráčích Šumavanu a před koncem utkání ještě obdrželi jednu branku a tak definitivně Spartě podlehli v poměru 2:4. Ale i přes výhru soupeře se musí konstatovat, že Vimperští byli soupeři zdatným protivníkem.
      V pátém zápase se Vimperk utkal s týmem z Teplic. Tento zápas se povedl zejména Janu Paletářovi, který nastřílel "čistý hatrrick" a když se k němu připojil i Jaroslav Uhlík a Petr Benda, dotáhl Šumavan Vimperk zápas do vítězného konce v poměru 5:1 a zajistil si tak třetí místo na turnaji. Dále byl ze strany pořadatelů vyhlášen jako nejlepší brankář turnaje Vimperský Vítězslav Dvořák.
 

 

dsc02996.jpg