Jdi na obsah Jdi na menu

MALÉ KOPAČKY VYHRÁLY DALŠÍ TURNAJ, TENTOKRÁT V ROKYCANECH

13. 2. 2012

Ve velmi mrazivé neděli 12. února 2012 vyrazila mladší přípravka ročníku 2005 fotbalového oddílu Šumavanu Vimperk na halový turnaj do západních Čech, konkrétně do města Rokycany, kde tamní fotbalový klub Kohouti Rokycany 2005 pořádal 13. ročník halového turnaje mladších přípravek ročníku 2005 s názvem Kohout Cup 2012. Tohoto halového turnaje se celkem zúčastnilo deset týmů ze západních, středních a jižních Čech, kdy Jihočeský kraj zastupovaly týmy z Vimperka a SK Dynama České Budějovice. Dále tedy kromě Jihočeských týmů a tří týmů pořádajícího klubu se turnaje zúčastnily týmy SK Plzeň, FC Viktoria Plzeň, Jiskra Domažlice, FK Tachov, SK Slaný. Týmy byly rozděleny do dvou skupin po pěti týmech, kde sedsc03021.jpg utkal každý s každým. Dále první dva týmy ve skupinách se utkaly křížem v semifinále o postup do finále, poražení ze semifinále se utkaly o bronzové medaile. Další týmy umístěné od třetího do pátého místa si to nakonec rozdaly o končené umístění. Zajímavostí tohoto turnaje byl i fakt, že kromě bodů za vítězství či remizu se každému týmu připočítával bod za každou vstřelenou branku, což se mohlo nakonec v součtu bodů a branek státi velmi osudné pro některé týmy. Délka hrací doby byla stanovena na 1x13 minut.
      Vimperští do Rokycan přijeli ve velmi bojovné atmosféře, ale i oslabeni, neboť kvůli technické závadě na vozidle museli nechat po cestě dva ze svých spoluhráčů a to Šimona Kecskése a Jana Kopoloviče, kteří byli nuceni se vrátit domů. O to větší bylo odhodlání "malých kopaček" na tomto turnaji uspět a svým kamarádům přivést jako malou náplast nějakou tu medaili.
       Pořadateli turnaje byli vimperští nalosováni do skupiny "A", kde se postupně utkali s domácím týmem FK Kohouti Rokycany "A", SK Slaným, FC Viktorií Plzeň a FK Tachovem. Jak se postupně ukázalo, šlo o daleko kvalitnější skupinu, než byla skupina "B".
      V prvním zápase se tedy vimperští střetli s domácím týmem z Rokycan. Od počátku zápasu šlo o velmi nervózní zápas, kdy vimperští sice měli herní převahu, ale nedokázali své akce zakončit. To se povedlo až v čase 08:50, kdy otevřel skóre Petr Benda a celý Vimperský tým tak uklidnil. V čase 09:30 hodin se pěkně prosadil další hráč vimperských a to Martin Willmann, který, ač pravák, krásnou tvrdou střelou levou nohou rozvlnil síť soupeřovi branky podruhé. Tentýž hráč se prosadil ještě jednou a to minutu před koncem utkání, když prostřelil brankaře Rokycan potřetí a tak Šumavan Vimperk vstoupil do turnaje výhrou v poměru 3:0.
     Druhým soupeřem na turnaji se stal starý známý tým ze Slaného. Vimperští se s tímto soupeřem již pravidelně setkávají na turnajích pořádaných ve Středočeském kraji a v Praze a zatím mají s tímto soupeřem jenom kladnou bilanci, ikdyž v posledních zápasech jim fotbalisté ze Slaného zle zatápěli. I tento zápas byl podobný těm předchozím, kdy vimperští fotbalisté měli sice mírnou převahu, ale soupeř se opět od posledního vzájemného zápasu zlepšil a tak to "malé kopačky" vůbec neměly lehké. A to hned od druhé minuty prohrávali 0:1. Avšak hned vzápětí, po obdržené brance, se dokázal prosadit Petr Benda a na vstřelenou branku soupeřem odpovědět. V páté minutě potom vstřelil vítěznou branku Willmann a když se v osmé minutě přidal ještě jednou Benda, bylo rozhodnuto o druhé výhře vimperských benjamínků.
      Ve třetím zápase na turnaji se Šumavan Vimperk utkal s týmem věhlasného jména a to FC dsc03026.jpgViktorií Plzeň. Vimperští, kteří byli na tento zápas natěšeni, na svého soupeře od počátku vlétli jako uragán a už v čase 00:55 otevřel skóre Petr Benda. V tomto zápase vimperským vycházely kombinační akce, kdy po jedné z nich skóroval v čase 05:04 Martin Willmann. O dvě minuty později se prosadil opět tento hráč a když jej ve dvanácté minutě napodobil Šimon Kurz, bylo rozhodnuto. Vimperská obrana byla pro Viktoriány neprostupnou překážkou a i díky tomu Šumavan Vimperk vyhrál v poměru 4:0 a i nadále procházel turnajem bez porážky. Ale ty nejtěžší zápasy teprve vimperské čekaly.
      Po třetím zápase na vimperské čekal oběd a pomalu dvouhodinová přestávka, z čehož panovala mírná obava.
      Ve čtvrtém zápase na Šumavan Vimperk čekal nevyzpytatelný soupeř z Tachova. V průběhu turnaje předváděli fotbalisté z Tachova pěkný fotbal a trenéry Šumavanu byli pasováni na jedny z favoritů turnaje. A jejich předpovědi se naplnily a vimperští benjamínci se řádně při tomto zápase zapotili. Soupeř se snažil hrát kombinačně a když to nevyšlo kombinačně tak se snažil Vimperáky přetlačit silou. Hned v úvodu zápasu soupeř na vimperské vlétl, zatlačil je na jejich polovině a svůj tlak zúročil úvodní brankou zápasu. Vimperští se naštěstí po vstřelené brance nesložili a začali se snažit hrát svojí hru, kterou ještě doplnili větší bojovností než obvykle a to se vyplatilo. Při jedné z akcí se Dominik Pergler neohroženě vrhl mezi dva bránící hráče, kterým nezbylo nic jiného než jej v pokutovém území faulovat a nařízenou penaltu vimperský "šutér" Petr Benda bezpečně proměnil. To bylo ve čtvrté minutě. Hra se vyrovnala a jeden útok střídal druhý na obou polovinách hrací plochy. V polovině osmé minuty se brankově opět prosadil Petr Benda, který tentokrát skóroval ze hry a strhl tak vedení na stranu Vimperka. Soupeř se však nevzdal a zle vimperským zatápěl, když hráče podporoval ve hře i jejich gólman, který také podnikal nájezdy na Vimperskou branku. Šumavan však všechny ataky ze strany soupeře přežil a mohl se tak radovat z postupu do semifinále turnaje z prvého místa ve skupině "A".
      V semifinále se Šumavan Vimperk utkal s týmem, který skončil jako druhý ve skupině "B" a to s domácím týmem FK Kohouti Rokycany "B". Tento zápas vimperským vyšel náramně, soupeře skoro k ničemu nepustil a co bylo potěšující, střelecky se prosadili úplně všichni hráči Vimperka, tedy kromě gólmana Dvořáka, který v zápase neměl moc práce. Zápas tedy skončil vysokou výhrou Šumavanu Vimperk v poměru 6:0, když se postupně o branky Šumavanu postarali Benda, Willmann, Kurz, Pergler, Uhlík a Paletář, který skóroval v posledních vteřinách zápasu. Vimperští se touto výhrou probojovali do finále turnaje a s napětím očekávali soupeře, který měl vzejít ze zápasu SK Dynama České Budějovice s týmem z Tachova. O soupeři vimperských nakonec museli rozhodnout penalty, které více sedly týmu z Jižních Čech a tak finále bylo jihočeskou záležitostí.
      Finále se hrálo jako poslední zápas na turnaji a proto obě mužstva měly opět delší herní pauzu, což se podepsalo hlavně na výkonu vimperských fotbalistů. Soupeř na vimperské vlétl jako uragán a vimperští benjamínci najednou nevěděli kam dřív skočit. Nedařila se jim rozehrávka a několikrát doslova "namazali" soupeři, který jenom se štěstím pro vimperské neskóroval. A takto to probíhalo pomalu osm minut zápasu. Pak se hra začala pomalu vyrovnávat, kdydsc03113.jpg vimperské zejména podržel Víťa Dvořák v jejich brance. Čas se pomalu chýlil ke konci a v hlavách trenérů se pomalu začaly honit myšlenky na pokutové kopy, které by v případě nerozhodného stavu rozhodovaly o vítězi celého turnaje. Ale na časomíře naskočila 12 minuta zápasu, když se na pravé straně hřiště dostal k odraženému míči Petr Benda, který se zbavil bránícího hráče a nekompromisní tvrdou střelou pod břevno rozhodl o vítězství Šumavanu Vimperk v tomto zápase v poměru 1:0 a tak i o celkovém vítězství na turnaji. Soupeř se sice snažil ze všech sil o vyrovnání, ale čas byl vůči nim neúprosný, ale i tak mohli se vztyčenou hlavou přijmout pohár za druhé místo na turnaji. Nutno však sportovně podotknout, že tentokráte byl tým Dynama České Budějovice minimálně po 3/4 zápasu lepším týmem než Šumavan Vimperk, kterému však v závěru zápasu přálo to pověstné fotbalové štěstíčko, bez kterého se týmy neobejdou.
      Šumavan Vimperk, mladší přípravka ročník 2005, tedy skončila v tomto pěkném halovém turnaji na 1. místě a pokračují tak ve svých skvělých výkonech a reprezentací svého města Vimperk. Jejich hra přinesla řadu pozitivních ohlasů ze strany přihlížejících trenérů i diváků, ale i nadále je stále na čem pracovat. Dalším podnikem, kde si vimperští benjamínci představí je již tuto sobotu 18.02. v nafukovací hale SKP České Budějovice, kde začínají finálové zápasy "Zimní ligy" mladších přípravek ročníku 2005, kdy její základní část Vimperští bez ztráty bodu vyhráli. V neděli 19.02. od 10:00 hodin pak sehrají přátelská utkání proti týmu Slavoj Volyně v tělocvičně ZŠ Smetanova ve Vimperku