Jdi na obsah Jdi na menu

VIMPERŠTÍ NA PRAŽSKÉ DUKLE ČTVRTÍ

19. 3. 2012

V neděli 18. března odjeli Vimperští fotbalisté mladší přípravky ročníku 2005 na halový turnaj "Česká Spořitelna Zimní liga", který pořádal tým FK Dukla Praha v moderní sportovní hale Jižní město. Jednalo se o velmi specifický halový turnaj, kdy se vůbec nehrálo o body za vítězství, ale rozhodoval vždy počet nastřílených branek. Turnaje se celkem zúčastnilo deset týmu ze středních Čech a Prahy, které byly rozděleny do dvou skupin po pěti. Ve skupinách se potom utkal každý s každým. Další klíč byl jasný. První ve skupinách si to rozdali o první místo, druzí ve skupinách o třetí místo atd. Vimperský Šumavan byl nalosován do skupiny "B", kde se postupně utkal s týmy SK Střešovice, AFK Libčice, FC Tempo Praha a SK Slavia Praha. Do skupiny "A" pak byla nalosována domácí Dukla Praha, FK Admira Praha, Bohemians Praha 1905, SK Slaný a FK Viktoria Žižkov. Hrací doba byla stanovena na 1x14 minut.

V prvním zápase se tedy Šumavan Vimperk utkal s týmem SK Střešovice. Hráči Šumavanu ještě deset minut před začátkem zápasu bloudil po Praze, takže vše bylo velmi hektické a v týmu panovala mírná obava, jestli příjezd do haly vyloženě "na čas" nebude mít negativní následky. Chlapci to však zvládli skvěle a od druhé minuty vedly po brance Jardy Uhlíka. A když o minutu později zavěsil i Petr Benda, hráči se uklidnili a začali hrát svůj fotbal. V páté minutě zvýšil Martin Willmann a když se během zápasu ještě jednou trefil Jarda Uhlík a dvakrát Petr Benda, skončil první zápas výhrou Šumavanu v poměru 6:0.
      Ve druhém zápase se proti Vimperským postavil další neznámý tým AFK Libčice. Ty dokonale Vimperské zaskočili, když jim v první minutě vstřelili branku a šli do vedení. Vimperští hráči se však z této branky oklepali a ve třetí minutě vyrovnali Petrem Bendou. Tento hráč úřadoval v zápase ještě dvakrát a i díky němu Vimperský tým zvítězil 3:1 a připsal si další vítězství na turnaji.
      Ve třetím zápase se na palubovce sportovní haly utkal Šumavan Vimperk s týmem FC Tempo Praha. I tento zápas zvládli Vimperští hráči na výbornou, nedali svému soupeři vůbec žádnou šanci a nad soupeřem zvítězili vysoko 7:0, když se o Vimperské branky postarali dvakrát Benda, Uhlík, Willmann a jednou se trefil Dominik Pergler. Vítězství mohlo být i daleko vyšší, ale ve vyložených šancích Vimperští nezachovali chladné hlavy a dokázali i z jednoho metru přestřelit prázdnou branku.
      Ve čtvrtém zápase se Šumavan Vimperk utkal se silnou Slavií Praha. Jednalo se o střet týmů, kterí zatím neprohráli a nastříleli dost branek. Již před tímto zápasem bylo jasné, že skupinu "B" vyhraje Slavia Praha, která měla před Vimperkem k dobru zápas a také 7 branek. Přesto se trenéři snažili hráče namotivovat alespoň na vítězství v zápase, ikdyž bylo jasné, že to bude tvrdý oříšek. Do zápasu Vimperk vstoupil famózně, když ve čtvrté minutě poslal Petr Benda Vimperské do vedení, když slávistickému gólmanovi zahrál na "housle". Ale jak již to bývá v zápasech s tímto soupeřem, když se udělají chyby, jsou ihned potrestány. To předcházelo vyrovnávací brance Slávie, když Vimperský hráč ztratil u své branky míč, čehož slávistický hráč využil a vstřelil vyrovnávací branku. I přes tuto vyrovnávací branku šlo o velmi vyrovnaný zápas, když mohl Vimperk přidat další branky, avšak své vyložené šance nevyužil. To soupeř se svými šancemi naložil úplně jinak a to rozhodlo. Slávisté postupně od osmé minuty čtyřikrát rozvlnili Vimperskou síť branky, kdy dvě branky padly po sporných situacích na polovině soupeře. Nakonec tedy Slavia Praha vyhrála v poměru 5:1 a mohla se tak radovat z vítězství ve skupině, byť měla ještě před sebou jedno utkání.
      Přestože Šumavan Vimperk v základní části turnaje nastřílel po Slavii Praha nejvíce branek, byl díky nastavení podmínek turnaje odkázán na hru o třetí místo, ve kterém se utkal s druhým týmem ze skupiny "A" FK Admirou Praha.
      Zápas začal ze strany Vimperka hodně nervózně a tato nervozita nakonec vyústila ve velkou hrubku Martina Willmanna, který doslova "namazal protihráči, který nenadálou šanci stoprocentně využil a otevřel skóre zápasu. Naštěstí tato branka Vimperské nepoložila a hned o minutu později vyrovnal, po nahrávce Martina Willmanna, Petr Benda. Od této chvíle byl zápas velmi vyrovnaný chvíli měl převahu soupeř, chvilku Vimperk, ale rozhodující branka do konce utkání nepadla. Proto o vítězi zápasu a zároveň bronzovém týmu turnaje musely rozhodnout pokutové kopy. Z každého týmu vybrali trenéři tři hráče, na kterých ležela tíha odpovědnosti. Jako první kopal Šumavan Vimperk a k míči se postavil "šutér" Petr Benda. Bohužel, Petr trefil těsně vedle. Pak střílel hráč Admiry, který Petra Bendu napodobil a vše bylo otevřené. Ve druhé sérii kopal za Vimperk Martin Willmann, který nekompromisní tvrdou střelou do horní poloviny branky strhl vítězství na stranu Vimperka a tak odčinil svoji hrubici v úvodu zápasu. Hráč Admiry však také zavěsil a šlo se na třetí sérii. Za Vimperk se k míči postavil Jan "Paliza" Paletář, který se štěstím proměnil. Hráč Admiry měl velmi těžkou pozici, kdyby nedal, jeho tým skončí na čtvrtém místě, když dá, série se protáhne o dalšího hráče. A Admira v pokutových kopech srovnala a šlo se do čtvrté série. Za Vimperské se k pokutovému kopu postavil Jarda Uhlík a ..... nedal. A protože hráč Admiry Praha svůj pokutový kop proměnil, vypukla v táboře Admiry Praha velká radost a ve Vimperském táboře zavládl smutek.
      Tento specifický turnaj nakonec vyhrála po zásluze Slavia Praha, která ve finále porazila tým FK Bohemians Praha 1905. Na třetím místě se umístila FK Admira Praha a na čtvrtém místě Vimperský Šumavan. Za Vimperským týmem se mužstva seřadila v tomto pořadí FK Dukla Praha, AFK Libčice, SK Slaný, FC Tempo Praha, SK Střešovice a FK Viktoria Žižkov.