Jdi na obsah Jdi na menu

Vimperské "Malé kopačky" braly na Admiře stříbro.

25. 4. 2012

V sobotu 21. dubna se zúčastnila mladší přípravka Šumavanu Vimperk, ročník 2005 a mladší fotbalového turnaje "Admira Cup 2012", který na svém hřišti pořádal tým FK Admira Praha a celkem se turnaje zúčastnilo 12 týmu ze středních, východních, jižních Čech a Prahy. Turnaj byl velmi kvalitně obsazen a dvanáct týmů bylo rozděleno do dvou skupin, kde se ve skupinách utkal každý s každým. Po odehrání skupin byl systém turnaje nastaven tak, že týmy, které se umístily ve skupinách na třetím až šestém místě se utkaly o konečné pořadí. Týmy, které se umístily na prvních dvou příčkách skupin si to rozdaly křížem v semifinále o postup do finále a dále o umístění na třetím místě. Hrací doba byla stanovena na 1x15 minut.

Organizátorem celého turnaje byly tedy nalosovány dvě skupiny, kdy se ve skupině "A" střetly týmy AC Sparty Praha, FK Admira Praha "B", FK Pardubice, SK Slaný, AFK Šeberov a SK Benešov. Do skupiny "B" byly nalosovány týmy SK Slavia Praha, FK Admira Praha "A", Baník Most, Bohemians Praha 1905, FK Junior Kralupy a Šumavan Vimperk.
      Vimperské "Malé kopačky" vstoupily do turnaje zápasem proti Baníku Most. Prvních pět minut bylo ze strany obou týmů velmi nervózních a pouze se čekalo, kdo se dříve z nervozity oklepe. To se povedlo koncem šesté minuty soupeři Vimperských, když hráč Mostu prostřelil Víťu Dvořáka ve Vimperské brance a bylo to 0:1 z pohledu Vimperských. Tato branka jako by Vimperské nakopla a 30 vteřin po obdržené brance Vimperští srovnali brankou Petra Bendy. Tentýž hráč o minutu později rozvlnil sít Baníku podruhé a Vimperské hráče uklidnil. A když se o půl minuty později trefil i kapitán týmu Jan Paletář, bylo rozhodnuto o vítězi tohoto utkání. Postupně se za Šumavan ještě trefil Dominik Pergler a ještě jednou Petr Benda a zápas tak Šumavan Vimperk vyhrál v poměru 5:1.
      Ve druhém zápase se proti týmu ze Šumavy postavil tým FK Junior Kralupy. Od počátku zápasu byla herní převaha na kopačkách hráčů Šumavanu, což v páté minutě zúročil vstřelenou brankou Benda. Soupeř však hru vyrovnal a Vimperští se začali bát o výsledek. V 10 minutě byl však nařízen přímý kop proti brance Kralup, ke kterému se postavil Petr Benda a nekompromisně zavěsil. A když těsně před koncem utkání prostřelil soupeřova brankaře i Dominik Pergler, mohl se Šumavan radovat z další výhry, tentokrát 3:0.
      Ve třetím utkání se Vimperský Šumavan střetl s týmem "klokanů", tedy Bohemians Praha 1905. Tento tým se již pomalu stává tradičním soupeřem Vimperských na turnajích v okolí Prahy a do současné doby vždy Vimperský tým odcházel jako vítěz. O vítězství se hráči Šumavanu snažili i tentokrát a hned ve třetí minutě zavěsil Jarda Uhlík. O čtyři minuty později rozvlnil sít soupeřovi branky podruhé Petr Benda a když se trefil i v osmé minutě bylo opět rozhodnuto a Víťa Dvořák ve Vimperské brance se mohl radovat z druhé nuly na turnaji. Šumavan Vimperk tedy porazil Bohemians Praha 1905 v poměru 3:0.
      Ve čtvrtém zápase se tým Šumavanu Vimperk utkal s domácím týmem FK Admiry Praha "A". Tento zápas měl od počátku jasného favorita, kterým byl tým Šumavanu, kterému v tomto zápase vévodil Jan Paletář, který byl tahounem svého týmu a dokázal se v zápase pětkrát brankově prosadit. Když se k němu třikrát přidal Petr Benda a po jedné brance Jarda Uhlík a Šimon Kecskés, mohl se tým okolo Jana Paletáře radovat z výhry 10:1.
      V pátém zápase turnaje a posledním zápase v základní skupině se proti Vimperským postavila Slavia Praha, která je snad Vimperským souzena, neboť v posledních třech turnajích ji vždy Vimperský tým měl v základní skupině a vždy si na slávistech vylámal zuby a byl odkázán hrát vždy druhé "housle". A zápas začal tak jak je zvykem, když proti sobě stojí tito soupeři. Šlo o vyrovnaný souboj, kdy mírnou převahu měla přeci jenom Slavia Praha. V 7 minutě však rozjásal Vimperské fanoušky Jan Paletář, který krásnou střelou překonal brankaře Slavie Praha. Slavia však nesložila zbraně a pokoušela se o vyrovnání, což se jí nakonec v 11 minutě podařilo a srovnala na 1:1. Ze strany Vimperských trenérů zde začala panovat obava, aby opět velmi dobře rozehraný zápas se Slavií Praha nedopadl pro jejich svěřence opět prohrou. Hráči však jakoby sami cítili šanci na dobrý výsledek se snažili hráče Slavie Praha tlačit, hráli aktivně a hráči Slavie Praha tak byli nuceni občas faulovat. Po jednom nedovoleném ataku se k přímému kopu postavil opět Petr Benda, který krásně obstřelil slávistickou zeď a rozvlnil soupeřovu síť podruhé. Do konce utkání zbývaly necelé tři minuty a Vimperští se snažili svojí hrou zabránit vyrovnání ze strany Slavie. Málem se jim to podařilo, avšak rozhodčí byl proti a 15 vteřin před koncem utkání nařídil z nebezpečné vzdálenosti přímý kop proti Vimperské brance. K přímému kopu se postavil nejlepší hráč Slavie Daniel Toula, který nekompromisní střelou vyrovnal utkání na 2:2. I přes inkasovanou branku v závěru utkání byl Vimperský trenér Jaroslav Uhlík velmi spokojen s předvedenou hrou svých svěřenců a i s výsledkem a tato remíza stačila jeho týmu na to, aby v základní skupině díky lepšímu skóre obsadil 1 místo právě před Slavií Praha.
      V semifinále se tedy Vimperský tým utkal s druhým týmem ze skupiny "A", což se stal velmi sympatický tým ze Slaného, se kterým Vimperský tým pojí přátelské vztahy. S tímto týmem ještě Šumavan Vimperk neprohrál a také to bylo od počátku utkání znát, kdy si hráči Šumavanu mysleli, že vítězství přijde samo a vůbec nehráli svoji hru a hráči ze Slaného Vimperský tým zatlačili před jejich branku. Po pěti minutách zápasu Vimperští pochopili, že pokud chtějí hrát finále turnaje, tak musí začít bojovat a hrát svoji hru. A kdo jiný než kapitán týmu Jan Paletář zavelel do útoku, když v sedmé minutě po rozehrání nacvičeného signálu při kopání rohového kopu nádhernou střelou z dálky otevřel skóre. V 11 minutě pak po jedné z nejkrásnějších akcí celého turnaje po ose Benda - Uhlík - Benda posledně jmenovaný skóroval podruhé a zajistil tak týmu dvoubrankové vedení, které si již Šumavan pohlídal a mohl se tak radovat z postupu do finále, kde na něj čekal tým Sparty Praha, který porazil tým Slavie Praha v poměru 5:1.
      Ve finále se tedy Šumavan Vimperk utkal s týmem pražské Sparty, která měla Šumavanu co vracet za porážku na turnaji POŽI CUP v Českých Budějovicích. Nutno podotknout, že trenéři Sparty Praha na Admiru přivezli z cela jiný tým, který na celé turnaji působil velmi dobrým dojmem a bojovnou hrou. O tom se bohužel přesvědčil i tým Šumavanu Vimperk, který od počátku na svého soupeře nestačil a od druhé minuty zápasu prohrával. Na hráče Šumavanu dolehla již únava z odehraných utkání a hráčům Sparty Praha nestíhali. I přesto se však snažili hrát otevřený fotbal, nezalezli do obrany a nečekali na nájezdy sparťanských hráčů. Toho sparťané náležitě využili a do Vimperské svatyně postupně nastříleli devět branek a když se Vimperští netrefili ani jednou, mohli se radovat z celkového vítězství na turnaji. I přes značný brankový příděl sklidil tým Šumavanu uznání jak od trenérů Sparty tak i od pořadatelů turnaje.
      Turnaj s názvem "Admira Cup 2012" tedy zaslouženě vyhrál tým AC Sparty Praha a k velké radosti všech fanoušků Vimperského týmu se na druhém místě umístil Šumavan Vimperk. Na třetím místě se umístil nakonec tým SK Slaný, který v základní hrací době remizoval se Slavií Praha 0:0 a potom dokázal v penaltovém rozstřelu vyhrát v poměru 3:2.  Nejlepším brankařem turnaje a nejlepším střelcem turnaje byli vyhlášeni hráči AC Sparty Praha a nejlepším hráčem turnaje byl vyhlášen Vimperský Petr Benda.
      Vimperské "Malé kopačky" tedy po dalším úspěchu mají týden volno, ale již 01.05.2012 se zúčastní turnaje pro ročník 2003 ve Větrovech společně se svými kamarády z týmu Lvíčat a 08.05.2012 se potom do Větrov vrátí, aby se zde poprali o další pěkné umístění  v turnaji pro ročník 2005 a mladší.

Sestava: Dvořák Vítězslav - Benda Petr, Uhlík Jaroslav, Paletář Jan, Pergler Dominik, Kecskés Šimon,
trenér: Jaroslav Uhlík
vedoucí mužstva: Martin Willmann