Jdi na obsah Jdi na menu

VIMPERSKÁ MLADŠÍ PŘÍPRAVKA PO 1. TURNAJI ESTIAN TOUR NA 4. MÍSTĚ

15. 10. 2012

V neděli 14. října se v areálu mládežnického centra SK Dynama České Budějovice "Na Složišti" uskutečnil první turnaj série ESTIAN TOUR - MINIREPUBLIKOVÉ MISTROVSTVÍ ČR mladších přípravek ročníku 2005. Jak už bylo avizováno, organizátorem tohoto podniku byly vybrány na tento turnaj týmy, které vykazují stabilní výkonnost a řadí se mezi nejlepší týmy v republice v této věkové kategorii. Jedná se o týmy AC Sparta Praha, SK Slavia Praha, SK Dynamo České Budějovice, FK Zbrojovka Brno a Šumavan Vimperk.
      Vimperští odjížděli na první turnaj této série s tím, že už jenom účast v tomto podniku je pro ně úspěchem a pro hráče a celý realizační tým či rodiče odměna za jejich práci v uplynulém roce.
      Systém turnaje byl nastaven, že se utkal každý s každý, délka zápasu byla stanovena na 2x15 minut. Novinkou byly rozměry hřiště, kdy místo 30x19 m se hrálo na hřišti 35x25 m, což bylo zpočátku pro vimperské problém. Hrálo se ale v klasické počtu 4+1.
      V první zápase se Vimperský Šumavan utkal s týmem Dynama České Budějovice, kterému měl co vracet z posledního turnaje v Čisovicích. Hned ve třetí minutě šel sice Šumavan Vimperk po brance Perglera do vedení, ale pak začal úřadovat soupeř a během 3 minut zápas otočil z 0:1 na 3:1 v jeho prospěch. Vimperští ještě dvě minuty před koncem poločasu dokázal snížit Bendou na 2:3, ale do přestávky odcházel s jednobrankovým mankem. Nástup do druhé poloviny zápasu měl Vimperk skvělý a hned po 20 vteřinách vyrovnal Uhlík. Soupeř však o minutu později opět strhl vedení na svoji stranu a bylo to 3:4 z pohledu Vimperka. Vimperští se však nevzdali, zabojovali a během tří minut dokázali vyrovnat a utéci soupeři o dvě branky na 6:4, kdy se o vimperské branky postarali dvakrát Paletář a jednou Benda. Ale jak je již vidět, jednalo se o zápas plný zvratů a obratů a tak to i skončilo. Vimperští nedokázali své vedení udržet a soupeř 2 minuty před koncem vyrovnal na 6:6. Začátkem 29 minuty zápasu opět vedení na stranu Vimperka strhl brankou Pergler, ale i na tuto branku dokázal soupeř zareagovat a zápas tak nakonec skončil spravedlivou remizou 7:7.
      Ve druhém zápase se Vimperští střetli s týmem SK Slavie Praha. A jak to již bývá v zápasech s tímto soupeřem, utekl Vimperským první poločas, který skončil výhrou Slavie 5:0. Druhý poločas již tak jednoznačný pro Slavii nebyl, Vimperští se snažili a místy byli rovnocenným soupeřem pražské Slavii, ale zaspaný začátek zápasu zapříčinil porážku v poměru 1:7, když se o čestnou branku Vimperských postaral Dominik Pergler.
      Třetím zápasem na Estian Tour byl pro Vimperské zápas s Brněnskou Zbrojovkou. S tímto týmem se Vimperk ještě nikdy neutkal a proto se čekal opatrný začátek. Ovšem brňané na Vimperské vlétli jak uragán a po hrubce gólmana Vimperka to bylo již po 30 vteřinách 0:1. Potom se hra trochu vyrovnala, Vimperští měli více míč na svých kopačkách, ale nedokázali toho využít. Za to soupeř využil dalších hrubek Vimperských a poločas skončil výhrou Zbrojovky 3:0 a vypadalo to, že si Vimperští připíší další porážku. Do druhého poločasu však nastoupil úplně jiný tým, tým odhodlaný se zápasem něco udělat nedat svoji kůži lacino. A to se podařilo a během čtyř minut dokázali po brankách Jardy Uhlíka vyrovnat na 3:3. Dokonalý obrat se nakonec povedl, když v čase 29:55 vstřelil vítěznou branku Willmann a zápas tak skončil vítězství 4:3 Vimperského Šumavanu. Chlapci tak dokázali, že se dokáží smáčknout když je třeba a zabojovat a sami si dokázali, že ani výsledek 0:3 není ztracený.
      V poslední zápase se potom Vimperští utkali s týmem Sparty Praha. Tento zápas byl poznamenán právě velmi vypjatým zápasem se Zbrojovkou, který vzal Vimperským velmi hodně sil. Začátek zápasu se Spartou Praha vypadal velmi nadějně, vždyť celých osm minut se hrál velmi vyrovnaný fotbal, kdy sice Sparta měla více ze hry, ale Vimperští stále drželi čisté konto a vypadalo to na nadějný výsledek. Od 9 minuty však došly Vimperským síly, tahali nohy, neběhali a toho zkušeně využila Sparta Praha, která do poločasu nastřílela Šumavanu čtyři branky. Druhý poločas byl stejný jako závěr prvního, Sparta útočila a Vimperští jen stěží odvraceli jejich nájezdy. Občas se Vimperští dostali ze sevření a vyrazili do protiútoku, ale nepodařilo se jim zakončit tak, aby vsítili čestnou branku. Nakonec ve druhém poločase Sparta vstřelila Vimperku ještě šest branek a nakonec vyhrála celé utkání 10:0. Ale i přes tento krutý výsledek v posledním zápase kluci ze Šumavy na tomto prvním podniku celé tour ostudu neudělali a se čtyřmi body jsou po prvním turnaji vzhledem k horšímu skóre na čtvrtém místě, těsně za Dynamem České Budějovice. První příčku do dalšího turnaje opanovala Sparta Praha, druhé místo vinou horšího skóre drží Slavia Praha. Na pátém místě bez bodu je zatím Zbrojovka Brno.