Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zlatá velikonoční sobota pro Šumavan Vimperk.

9. 8. 2011

      V sobotu 23. dubna pořádal fotbalový oddíl FK Rašelina Soběslav halové turnaje minipřípravek pro ročníky 2004 a 2005. Každý z ročníků měl svůj vlastní turnaj. Na tyto dva turnaje vyrazily i minipřípravky fotbalového oddílu Šumavan Vimperk, kdy ročník 2004 obstarali hráči FC Lvíčata a ročník 2005 veleúspěšný tým pod vedením trenérů Uhlíka a Sedláčka, který doposud neochutnal hořkost porážky a chtěl se pokusit o získání tzv. „Zlatého Hattricku“, když zatím absolvoval dva turnaje a vždy je vyhrál.

      Turnaje ročníku 2005 se zúčastnily pouze tři týmy a to tým domácích, vimperský a tým SK Větrovy. Proto bylo nastaveno, že tyto týmy odehrají dvě kola každý s každým a o vítězi rozhodne celkový počet získaných bodů v obou kolech. Délka hrací doby byla stanovena na 1 x 15 min.

      Turnaje ročníku 2004 se zúčastnily čtyři týmy a to FK Rašelina Soběslav, FC Lvíčata Vimperk, Sokol Mladá Vožice a Lokomotiva Veselí nad Lužnicí. Zde se hrálo systémem každý s každým a po odehrání všech zápasů se hrály zápasy o první a druhé místo a o třetí a čtvrté místo. Délka hrací doby byla 1x20 min.
 
TURNAJ 2005
      Vimperští benjamínci ročníku 2005 začali turnaj proti domácímu celku tak jak jsou jejich fanoušci a příznivci již zvyklý a to tlakem. Soupeře okamžitě uzamkli před jeho branku a hned v prvé minutě otevřel skóre kdo jiný než Petr Benda. Tento hráč společně s Martinem Willmannem měli tuto sobotu napilno, neboť kromě toho, že hráli za svůj ročník, ještě vypomáhali svým kamarádům z týmu Lvíčat, neboť jich bylo z důvodu marodky málo. Petr Benda se v tomto zápase trefil ještě třikrát a k němu se připojil Jan Paletář a Šimon Kecskés a benjamínci úvodní zápas vyhráli 6:0.
      Druhým soupeřem byl tým SK Větrovy. Vimperští pokračovali ve své hře a opět povolili soupeři pouze několik neškodných střel na branku. Za vimperské na tomto turnaji nechytal Jarda Uhlík, který vyjímečně hrál v poli, ale Matyáš Hanko, který ukázal, že by mohl být dobrým gólmanem, zejména jeho výkopy na jeho věk jsou ukázkové. V tomto zápase se opět dvakrát trefil Petr Benda, jednou Šimon Kecskés a také Jarda Uhlík, který uzavřel brankové skóre na stavu 4:0 pro Vimperk.
      Ve druhém kole nastoupil tým Šumavanu Vimperk opět jako první proti Soběslavi. A obraz hry se velmi podobal tomu prvnímu zápasu s tím rozdílem, že již nepadlo tolik branek. Přesto vimperští opět dokázali, že v této věkové kategorii mají velmi silný tým a Soběslav opět porazili 3:0, když se trefil dvakrát Benda a jednou Petr Kopolovič.
      V posledním zápase turnaje se tým mladých vimperských hochů utkal s týmem z Větrov. I tento zápas nenechal nikoho nepochybách, kdo jde za vítězstvím v turnaji. Opět vimperský tým měl herní převahu, ale již jí nezúročil brankově jako v minulých zápasech. Zápas otevřel brankově opět Benda, ale pak jako ne a ne se trefit do branky soupeře. Nakonec zápas vyhrál vimperský tým 2:0, když se ještě trefil Jarda Uhlík z penalty, která byla nařízená za ruku soupeře.
      Turnaj ročníku 2005 tedy vyhrál tým Šumavanu Vimperk bez jediné porážky a obdržené branky !!!! Skóre vimperských na turnaji se zastavilo na 15:0, kdy Petr Bedna byl vyhlášen s počtem 9 branek nejlepším střelcem a Martin Willmann byl vyhlášen nejlepším hráčem turnaje.
 
ŠUMAVAN VIMPERK:
Hanko, Benda, Willmann, Uhlík, Paletář, Kecskés, Sova, Kliment, Kopolovič, Dvořák, Kurz, Sedláček, Chalupný, Trenéři: Uhlík J, Sedláček
 
Výsledky:
Šumavan Vimperk – FK Rašelina Soběslav   6:0 (Benda 4x, Paletář, Kecskés)
Šumavan Vimperk – SK Větrovy   4:0   (Benda 2x, Kecskés, Uhlík)
Šumavan Vimperk – FK Rašelina Soběslav 3:0 (BenDa 2x, Kopolovič)
Šumavan Vimperk – SK Větrovy 2:0 (Benda, Uhlík)
1.       ŠUMAVAN VIMPERK
2.       SK VĚTROVY
3.       FK RAŠELINA SOBĚSLAV
 

 

TURNAJ 2004
 
      Tým FC Lvíčata Vimperk na tomto turnaji nenastoupil v plné síle, neboť byl oslaben o některé hráče, které vypomáhali svým starším parťákům z týmu na venkovním turnaji v Písku. Proto na turnaj do Soběslavi přijelo pouze šest hráčů a jeden gólman s tím, že z ročníku 2005 vypomůže jak již bylo uvedeno Benda Willmann. Cílem Lvíčat bylo umístěni do třetího místa.
      Prvním soupeřem vimperských Lvíčat byl tým Sokola Mladá Vožice. Pro vimperské šlo o zcela neznámý tým, ale hráči se jej nezalekli a svým perfektním výkonem v zadních řadách a nátlakovou hrou úplně soupeře rozebrali a po vstřelených brankách Vavříka, Kubačky a Bendy vyhráli první utkání 3:0. Nutno dodat, že Dan Malý v brance neměl moc práce, neboť jeho zadáci pracovali na jedničku.
      Druhým soupeřem se stal domácí tým ze Soběslavi. Tento tým je již tradičním soupeřem vimperských na turnajích a proto se dalo očekávat velmi vyrovnaný zápas. Lvíčata se však na tento turnaj dobře vyspala a Rašelinu k ničemu nepustila a naopak ona dvakrát zahrozila a po brankách Vavříka a Bendy zápas dotáhla do vítězného konce.
      Třetím soupeřem na turnaji byl nalosován tým Lokomotivy Veselí nad Lužnicí. Tento tým však rozjetá Lvíčata nemohl zastavit. Vimperští hráli pěknou kombinační hru s jistotou v zadních řad, kdy se mohli spolehnout na své zadáky Willmanna, Drabeše, Baštu a i v předních řadách to fungovalo Nakonec vimperští Lokomotivě nastříleli 6 branek o které se postupně zasloužili Vavřík,Benda, Vavřík, Kubačka, Kubačka. A bylo tedy jasné, že si to Vimperský tým rozdá s někým o první místo na turnaji.
      Ve finále se FC Lvíčata nakonec utkala opět s týmem Sokola Mladé Vožice. Tento tým sice Lvíčata již porazila, ale nabádání trenérů, že každý zápas začíná od nuly se vyplnil. Soupeř se na Lvíčata připravil a i přesto, že Lvíčata měla více ze hry, tak soupeř několikrát nebezpečně zahrozil a dokonce nastřeli tyč vimperské branky. Do desáté minuty byl stav stále nerozhodný a napětí se v hale dalo krájet. Pak ovšem po levé straně zatáhl míč Petr Benda, který nesobecky přihrál před branku Janu Vavříkovi a ten nikým nekrytý vstřelil úvodní a rozhodující branku finále. Za přihrávku, která měla „oči“, dostal nahrávač Petr Benda od trenéra pusu na čelo, neboť dokázal, že není jenom pouze zakončovatel, ale že umí být i nesobecký a přihrát lépe postavenému hráči. Sokol se však nechtěl vzdát a jeho hráči tvrdě dotírali na vimperskou branku, ale obrana Lvíčat nepovolila a hnána skandováním svých fanoušků a rodičů dotáhla zápas do vítězného konce a mohla se radovat z prvního místa na turnaji. A Jan Vavřík byl též vyhlášen z pěti brankami nejlepším střelcem turnaje. Další devíza vimperského týmu byla žádná neobdržená branka, kdy na turnaji nastříleli 11 branek a žádnou nedostali
 
FC LVÍČATA VIMPERK:
Malý, Vavřík, Bašta, Kubačka, Willmann, Drabeš, Hejtmánek, Benda
Trenéři: Willmann, Drabeš
 
Výsledky:
FC LVÍČATA – SOKOL MLADÁ VOŽICE    3:0 (Vavřík, Kubačka, Benda)
FC LVÍČATA – FK RAŠELINA SOBĚSLAV 2:0 (Vavřík, Benda)
FC LVÍČATA – LOKO VESELÍ N/LUŽ.    5:0 ( Vavřík 2x, Kubačka 2x, Benda)
FINÁLE
FC LVÍČATA – SOKOL MLADÁ VOŽICE    1:0 (Vavřík)
 
1.       FC LVÍČATA VIMPERK
2.       SOKOL MLADÁ VOŽICE
3.       FK RAŠELINA SOBĚSLAV
4.       LOKOMOTIVA VESELÍ N/LUŽN.